INSPIRASJONSFOREDRAG AV ØYSTEIN "PØLSA" PETTERSEN

Postet av KIL Turn den 11. Nov 2025

I går var Rådhusteatret fullsatt med publikum fra idretten i de lokale kommunene.
KIL Turn deltok med medlemmer fra styret, trenere og foresatte, på et veldig bra inspirasjonsforedrag med Øystein "Pølsa" Pettersen.
En stor takk til Idrettsrådene og Odal Sparebank, som gjorde dette mulig!




KM 2025

Postet av KIL Turn den 5. Nov 2025





Lørdag 25. september arrangerte KIL Turn kretsmesterskap i troppsgymnastikk og gymhjul for Innlandet (KM).
Til sammen var det påmeldt over 200 utøvere fra 12 klubber i Innlandet og Viken og Oslo. Det ble en fantastisk dag med masse bra turning fra morgen til kveld.


KM er en konkurranse hvor alle kan delta, fra rekrutt til senior. Det gjør at man får se turning på alle nivåer – alt fra utøvere som deltar i sin første konkurranse, til utøvere som har vært med i både NM og EM. 
Vi synes også det er morsomt å få se gymhjul, ettersom dette er en konkurransegren som vi ikke har i klubben vår til vanlig.
Under KM i år ble imidlertid Katinka historisk, da hun deltok i gymhjul for KIL Turn.

Det er spesielt fint at alle klubber heier på hverandre, og det var en helt magisk stemning i hallen med klapping og heiarop gjennom hele dagen. Det viser ekte idrettsglede og konkurranseånd, og er flott å se.

Vi er naturligvis stolte av våre utøvere som gjorde en veldig bra konkurranse, og kan smykke seg med flere kretsmestertitler. Dette i tillegg til at flere av dem også var trenere for de yngre utøverne.

Vi har også fått gode tilbakemeldinger om arrangementet, og det kan vi som klubb være stolte av.

Hele klubben bidro med dugnadsarbeid for at vi skulle klare å holde et såpass stort arrangement. 

Vi retter en stor takk til alle som stilte opp på alt i fra kakebaking til sjauing. Alle oppgaver er like viktige, og vi kunne ikke klart dette uten dere!

Vi vil også rette en stor takk til vår hovedsponsor Odal Sparebank som stilte opp både med gavesjekk og lykkehjul under konkurransen. I tillegg vil vi takke Betong Øst AS, Elcare Nordic, JE Proffservice (Rent-a-wreck) og Flisa blomster som også sponset oss.

 




KRETSMESTERSKAP I TROPPSGYMNASTIKK OG GYMHJUL FOR INNLANDET

Postet av KIL Turn den 22. Okt 2025

25. oktober skal KIL Turn arrangere kretsmesterskap i troppsgymnastikk og gymhjul for Innlandet i Tråstadhallen.

Vi ønsker alle velkommen til en hel dag med masse flott turning, spektakulære øvelser og idrettsglede!





BETALING FOR HØSTEN 2025

Postet av KIL Turn den 24. Sep 2025

I løpet av neste uke sender vi ut faktura for treningsavgift for høsten 2025. 
Alle mottar den på den e-postadressen de er registrert med i MinIdrett. Derfor er det viktig at den e-postadressen fortsatt er i bruk. 

Treningsavgiften er med å dekke lønn til trenerne, slik at vi kan ha tilstrekkelig med trenere på jobb på alle treninger. 
Ettersom turn er en idrett hvor utøverne ikke trenger å kjøpe noe utstyr eller spesielle treningsklær/-sko, er det klubben som holder alt utstyr. 
Treningsavgiften er også med på å dekke innkjøp av utstyr. 
Det er derfor viktig at alle betaler treningsavgift, slik at vi kan ha trenere på jobb og at vi kan kjøpe inn utstyr som er nødvendig for å holde gode treninger. 

KIL Turn er så heldige at vi har fått kr. 50 000,- fra Sparebankstiftelsen for å støtte de som trenger det for å kunne delta hos oss. Hvis du ønsker å få støtte til betalingen, kan du sende en e-post til kilturn@gmail.com og be om at vi dekker deltakelsen denne sesongen.




BILLIGERE TRENINGSAVGIFT

Postet av KIL Turn den 12. Sep 2025

Det er med stor glede vi kan fortelle at denne sesongen reduserer vi betalingen av treningsavgiften for de som går i 3. klasse og eldre!

Vi har vært så heldige og få kr 50 000,- fra Sparebankstiftelsen Hedmark, som vi velger å bruke for de troppene hvor det koster mest å delta.
Det vil si at denne sesongen gir vi kr. 600,- (46 %) i rabatt på treningsavgiften til disse troppene.



For å melde inn, følger du linken "Bli medlem" på hjemmesiden vår. Det er utøveren som skal meldes inn.
Når vi har behandlet innmeldingen vil du motta en e-post med informasjon fra oss.

Dersom du har problemer med å melde inn, finner du tips på hjemmesiden vår under arkfanen "Nyttig informasjon".

Vær oppmerksom på at du ikke skal velge tropp i påmeldingen. Det gjør vi når vi behandler påmeldingen.
Dere mottar en e-post med informasjon fra oss når vi har behandlet innmeldingen.